حدود قیمت: از تا

مقایسه املاک

150,000تومان

توضیحات

مهمانپذیر ارزان در کرمان- کد ۷۲۹

این منزل مبله در خیابان بوستان کرمان قرار دارد.متراژ این آپارتمان مبله کرمان ۶۰ متر و دارای یک اتاق خواب می باشد.در اتاق خواب این منزل مبله کرمان یک تخت خواب دونفره قرار دارد.همچنین به تعداد میهمانان اضافی رختخواب در اختیار آنان قرار می گیرد.از دیگر امکانات این منزل مبله کرمان می توان به مبلمان،تلویزیون ،آشپزخانه مجهز به سیستم پخت و پز،اجاق گاز،یخچال،ظروف آشپزخانه اشاره کرد.همچنین ساختمان فاقد آسانسور و پارکینگ می باشد.

حالا که اومدید کرمان و سوئیت مبله کرمان رو گرفتید شاید خالی از لطف نباشه که آداب و رسوم کرمانیها در ماه مبارک رمضان رو هم براتون بازگو کنیم.

ماه رمضان 
در شب بيست و هفتم ماه رمضان برگزار می شود. در اين رسم همه بيشتر بيوه زنان ، زنان بدون فرزند و دختران دم بخت شرکت می کنند. هر زن حاجتمندی «کمويی» برمی دارد و توی آن يک آيينه و يک سورمه دان و مقداری نبات می گذارد و به در خانه های محله می رود. کليدزنها آنچنان رويشان را محکم می گيرند که کسی آنان را نمی شناسد.

در هر خانه ای که می رسند با کليد چوبی که همراه دارند به کمو يا درخانه می کوبند. زن صاحبخانه با شنيدن صدای تق تق ، در را باز می کند و بدون سوال برای روشنايی و باز شدن گره از کار کليدزنها به آيينه نگاه می کند و مقداری از نبات داخل کمو را در دهان می گذارد و از سورمه دان به چشمش می کشد.

زنان عقيده دارند هر کس از سورمه کليدزنها به چشمش بکشد شب عيد ، حضرت فاطمه به چشم او سورمه می کشند و روشنايی ابدی به او می بخشند. بعد از سورمه کشيدن مقداری خوراکی و پول و اگر فصل انار باشد دانه ای انار در کمو می ريزند. عقيده دارند انار و خوراکيهايی که کليدزنها جمع می کنند خاصيت بسيار دارد و هر حاجتمندی بخورد حاجتش برآورده می شود. اين رسم تا پاسی از شب ادامه دارد.

 

الله رمضونی (Allah Ramzuni):
از ديگر سرگرميهای بچه ها و جوانان در شبهای ماه رمضان خواندن اشعار «الله رمضانی» است. اين رسم در اکثر شهرها و آباديهای يزد ، مشهد ، بيرجند ، بجنورد ، تربت جام و بعضی از شهرهای استان فارس و گرگان برگزار می شود. برای اجرای رسم «الله رمضانی» جوانان و بچه های هر محله با تشکيل گروههای پنج تا ده نفره از شب اول ماه رمضان ، بعداز افطار ، به در خانه ها می روند و اضعار «الله رمضانی» می خوانند.

هر گروه از ميان خود يک استاد و يک انباردار انتخاب می کنند. وظيفه استاد رهبری گروه و وظيفه انباردار جمع آوری هداياست. هدايا هم يا پول است يا يک خوردنی مثل گردو ، کشمش ، خرما ، بادام ، قيسی هلو و قيسی زردآلو.
جوانان در تمام خانه های محله را می زنند و ترانة «الله رمضونی» می خوانند و فيض می طلبند. آخر سر هم در گوشه ای جمع می شوند و با استفاده از نور مهتاب آنچه بدست آورده اند بين خود تقسيم می کنند و به خانه هايشان بازمی گردند.

منبع :https://www.beytoote.com

آدرس

  • شهر: کرمان
  • استان: کرمان
  • محله: بوستان
  • کشور: Iran

جزئیات

بروزرسانی شده در مارس 1, 2020 در 9:17 ب.ظ

  • کد ملک: 729
  • قیمت: 150,000تومان
  • نوع ملک: بوم گردی, هاستل سنتی
  • وضعیت ملک: آماده تحویل امشب, اقامتگاه های اقتصادی

بدون نظر ( 0 از 5 )

    Call Now Button